התקנת מצלמות אבטחה במעגל סגור

התקנה  מצלמות אבטחה במעגל סגור כיום היא הכרח בכל בית ועסק בישראל, בגלל שיש יותר ויותר אלימות, ההולכת וגוברת ברחובות, יותר ויותר מקרי שוד וגניבה שאנו רואים מדי יום, אלו גורמים לנו לרצות להגן על עצמנו ועל בני משפחתנו בדרך הטובה ביותר שנוכל.

לרוב, מצלמות אבטחה לא כדאי להתקין באופן עצמאי וזאת בשל העובדה שאנו רוצים שהמערכת תותקן כראוי ותוגדר כראוי. אך במידה ויש לך ידע טכני וקצת הבנה, אין שום סיבה שלא לעשות זאת בעצמך.

מה יש לבדוק לפני שמתקינים מצלמות אבטחה?

התקנה של מערכת מצלמות אבטחה במעגל סגור מצריכה מספר דברים מקדימים:

  1. במידה ונרצה את האופציה לצפייה של המצלמות ברשת האינטרנט או במכשיר הסלולארי שלנו, אנו נצטרך לדאוג ולוודא שיש אינטרנט פעיל במקום (ראוטר) ושאפשר להתחבר אליו באופן קווי.
  2. יש לוודא עם ספק האינטרנט שהפורטים הנכונים בנתב פתוחים (לדוגמא, מערכת DVR של Provision שהן הנפוצות ביותר והנמכרות ביותר הפורטים הדרושים הם פורט 80 ופורט 6036 עבור כתובת ה-IP הקבועה שלכם במידה ותרצו להשתמש בה. במידה ולא, ניתן לסרוק את הברקוד על גבי המכשיר ולהעלות את המכשיר לענן Provision ובכך להתחבר באפליקציה ובמחשב ללא כתובת IP קבועה).

עד לתקופה האחרונה, הצפייה באמצעות רשת האינטרנט נעשתה באמצעות כתובת IP קבועה.

כתובת IP קבועה הינה כתובת ייחודית שלנו, כאשר בכל פעם שאנו נכנסים לאינטרנט במחשב שלנו, אנו נתחבר באמצעות הכתובת הזו. הכתובת הזו, מאפשרת לנו לצפות במצלמות מכל מקום בעולם, כאשר הכתובת מובילה אותנו ישירות לנתב שלנו, ומשם ל-DVR.

כיום, ישנם פתרונות חדשים ואחרים שאינם מצריכים כתובת IP קבועה.

כל המצלמות אבטחה בבית חייבות להתחבר למערכת ההקלטה הדיגיטאלית באופן קווי. (קיימות גם מערכות אלחוטיות)

ישנם כבלים מיוחדים עבור מצלמות אבטחה, כאשר החיווט כבר כולל זוג גידים עבור המתח של המצלמה, לכן לכל מצלמה יש רק כבל אחד, המשלב זוג גידים מתח, וכבל וידאו.

רובן המוחלט של המצלמות אבטחה עובדות על מתח 12VDC, אלא אם מדובר במצלמות ממונעות או אחרות המצריכות סוג מתח אחר.

חיווט לאן?

כל כבל של מצלמה צריך להגיע לנקודת ריכוז בו נמצא ה-DVR ולהתחבר ישירות ל-DVR. בנקודת הריכוז, יש להפריד בין כבל הווידאו לבין גידי המתח. המתח מתחבר לספק הכוח עבור מצלמות אבטחה, אשר לרוב יהיה ספק כוח מרכזי אחד עבור כל המצלמות, אלא אם כמות המצלמות הינה גדולה ואז יידרש ספק נוסף, או ספק גדול יותר.

כבלי הווידאו מתחברים ישירות למכשיר ההקלטה באמצעות מחברי BNC מיוחדים.

מכשיר ההקלטה העצמאי הינו מכשיר ייעודי עבור מצלמות אבטחה. המכשיר כולל תוכנת ניהול בעברית. התוכנה מאפשרת לנו שליטה מלאה על מערכת המצלמות, כולל שליטה נפרדת עבור כל מצלמה ומצלמה, שינויי הגדרות עבור כל מצלמה בנפרד ועוד.

בכל כניסה מרחוק באמצעות האינטרנט לתוך המערכת תוביל אתכם ישירות לתוכנת הניהול, וממנה תוכלו לצפות בהקלטות, לבצע גיבויים של הקלטות על המחשב או לדיסק חיצוני ובעצם לשלוט באופן מלא על המערכת.

עגלת קניות
Scroll to Top