מצלמות אבטחה במעגל סגור

מצלמות אבטחה במעגל סגור

תפעול נכון

בעבר, מצלמות אבטחה היו נחלתם של מוסדות ציבוריים, ממשלתיים ועסקים גדולים. עם התקדמות הטכנולוגיה והמחירים הנוחים לכל כיס, מצלמות אבטחה היום ניתן למצוא אצל רוב בעלי בית פרטיים, עסקים קטנים ובכלל , מערכת מצלמות אבטחה במעגל סגור הפכו להיות חלק בלתי נפרד ממערך ההגנה על הבית והעסק.

מערכת מצלמות אבטחה כמו גם מערכות אזעקה, הינה מערכת אבטחתית אשר ייעודה לתת לנו מענה בעת ניסיון פריצה אלינו לבית או לעסק ולאפשר לנו לצלם בכל עת את הנעשה בשטחינו. כמו כן, בהרבה מקרים, מצלמות אבטחה משמשות גם כאמצעי פיקוח והתרעה בפני עובדים בעסקים גדולים וקטנים, כך שהבוס תמיד יכול לדעת מה מתרחש בעבודה. אין ספק כי שכאשר אנו יודעים כי הבית או העסק מצולמים בכל עת נותן לנו את תחושת הביטחון והרוגע ולדעת שהמקום שלנו מוגן ושיש לנו שליטה בכל עת ומכל מקום.

מערכת טלוויזיה במעגל סגור (טמ"ס) מורכבת ממספר מרכיבים: ראשית, ישנה היחידה המרכזית של המערכת שהיא מערכת ההקלטה הדיגיטאלית העצמאית, שנקרא בשפה המקצועית DVR-digital video recorder. מערכת ההקלטה כמעט במאה אחוזים מגיעה עם דיסק קשיח מובנה בנפח כולל של 500GB ואף יותר וניתן להרחבה לפעמים עד 8000GB. את ה-DVR מחברים לרשת האינטרנט, דבר המאפשר לנו לצפות במצלמות האבטחה מכל מקום בעולם, כל שצריך לעשות הוא להיכנס לדפדפן או להוריד את האפליקציה המתאימה. בנוסף, עם התקדמות הטכנולוגיה והתפתחות התחום הסלולארי, כמעט כל מכשיר הקלטה מאפשר לנו גם צפייה בזמן אמת באמצעות הסמארטפון.

מערכת ההקלטה מצויידת בתוכנת ניהול ייעודית עבור מצלמות אבטחה. התוכנה הינה תוכנה בעברית, פשוטה מאוד לתפעול ונוחה לשימוש. התכונה מאפשרת לנו שליטה נפרדת על כל מצלמה ומצלמה, כולל שינויי הגדרות ספציפיות לכל מצלמה. התוכנה גם מאפשרת לנו לבצע גיבוי והורדת הקלטות ישירות ל-USB שלנו או למחשב ובכך לאפשר לנו להעביר את ההקלטות לגורמים הרלוונטיים.
מערכת ההקלטה מאפשרת לנו חיבור של מצלמות אבטחה על פי גדול המערכת. ה-DVR הקטן ביותר הינו עבור 4 מצלמות אבטחה ולאחריו ישנה מערכת עבור 8 מצלמות, 16 ואף 32 מצלמות אבטחה. כמו כן, על פי גדול המערכת והדגם שלה, ישנה אפשרות לחיבור של מיקרופונים (אודיו) המאפשרים לנו האזנה לנעשה במקום.
בנוסף, מערכת ההקלטה מגיעה עם כניסות ויציאות שונות, כגון: יציאות VGA/HDMI לחיבור מסך מחשב, יציאת SPOT, יציאת מוניטור, כניסת RG-45 לחיבור רשת אינטרנט, 2 כניסות USB.

אל מערכת ההקלטה העצמאית אנו מחברים מצלמות אבטחה. כיום, ישנם מאות דגמים של מצלמות. על מנת לבחור את המצלמות המתאימות לצרכים ולתנאי השטח שלך, רצוי וכדאי להיוועץ עם בעל מקצוע מנוסה, המכיר את נתוני המצלמות,על מנת שיתאים את הנתונים הספציפיים של המצלמה לתנאי השטח הספציפיים שלך. בעבר, מצלמות אבטחה נמדדו על פי רמת ה-TVL- רמת הרזולוציה של המצלמה.היום המצלמות נמדדות על פי כמות ה-Mega Pixel. רמת הרזולוציה הסטנדרטית כיום ברוב המצלמות הינה 1.3MP. איכות התמונה ברמה זו הינה טובה ומשביעת רצון ברוב המקרים, אך ישנם מקרים בהם נדרשת תמונה איכותית יותר. מעבר לרמת ה-1.3MP ישנם מצלמות ברמת  2MP/3/4/5/8MP ואף יותר. כמובן, ככל שהרמה גבוהה יותר, איכות התמונה שתתקבל היאה ברמת רזולוציה גבוהה יותר. בנוסף, רוב מצלמות אבטחה המשולבות לדים לראיית לילה. כיום, כבר פחות ופחות מתקינים מצלמות שהן ללא ראיית לילה מאחר ומחירן כל כך נמוך שלא משתלם לרכוש מצלמות ללא ראיית לילה. כמות הלדים במצלמה מאפשרות את הראייה בלילה, כמובן בשחור ולבן, אך כמות הלדים גם משפיעה באופן ישיר על המרחק שהמצלמה תראה, ככל שכמות הלדים גדולה יותר, כך המרחק יהיה גדול יותר.

כפי שציינו, ישנם המון סוגים של מצלמות אבטחה: מצלמות גוף- מצלמות איכותיות מאוד הדורשות בחלק מהמקרים עדשה מתברגת, המאפשרת לנו לעשות זום ידני (יש כאלו המגיעות עם עדשה מובנית). מצלמות צינור- אלו מצלמות חיצוניות, מוגנות מים, מתכתיות וחזקות להתקנה חיצונית. מצלמות אלו מגיעות עם זרוע מתברגת המאפשרת את תליית המצלמוה על הקיר וניתנות לכיוונון. מצלמות כיפה- נקראות גם מצלמות דום, אלו מצלמות שלרוב מומלץ להתקינן בפנים, אך גם ניתן להתקין אותן חיצוני.
לייבסיטי - בניית אתרים