התקנת מצלמות אבטחה במעגל סגור

התקנת מצלמות אבטחה

למגזר הפרטי והעסקי

התקנה של מערכת מצלמות אבטחה במעגל סגור כיום היא הכרח בכל בית ועסק בישראל. יותר ויותר אלימות, הולכת וגוברת ברחובות ביתנו, יותר ויותר מקרי שוד וגניבה שאנו רואים מדי יום, כל אלו גורמים לנו לרצות להגן על עצמנו ועל בני משפחתנו בדרך הטובה ביותר שנוכל.
לרוב, מצלמות אבטחה לא כדאי להתקין באופן עצמאי וזאת בשל העובדה שאנו רוצים שהמערכת תותקן כראוי ותוגדר כראוי. אך במידה ויש לך ידע טכני וקצת הבנה, אין שום סיבה שלא לעשות זאת בעצמך.

התקנה של מערכת מצלמות אבטחה במעגל סגור מצריכה מספר דברים מקדימים:
ראשית, במידה ונרצה את האופציה לצפייה של המצלמות ברשת האינטרנט או במכשיר הסמארטפון שלנו, אנו נצטרך לדאוג ולוודא שיש אינטרנט פעיל במקום (ראוטר) ושאפשר להתחבר אליו באופן קווי. בנוסף, יש לוודא עם ספק האינטרנט שהפורטים הנכונים בראוטר פתוחים (מערכת DVR של Provision שהן הנפוצות ביותר והנמכרות ביותר הפורטים הדרושים הם פורט 80 ופורט 6036 עבור כתובת ה-IP הקבועה שלכם במידה ותרצו להשתמש בה. במידה ולא, ניתן לסרוק את הברקוד על גבי המכשיר ולהעלות את המכשיר לענן Provision ובכך להתחבר באפליקציה ובמחשב ללא כתובת IP קבועה). דבר נוסף, עד לתקופה האחרונה, הצפייה באמצעות רשת האינטרנט נעשתה באמצעות כתובת IP קבועה. כתובת IP קבועה הינה כתובת ייחודית שלנו, כאשר בכל פעם שאנו נכנסים לאינטרנט במחשב שלנו, אנו נתחבר באמצעות הכתובת הזו. הכתובת הזו, מאפשרת לנו לצפות במצלמות מכל מקום בעולם, כאשר הכתובת מובילה אותנו ישירות לראוטר שלנו, ומשך ל-DVR. כיום, ישנם פתרונות חדשים ואחרים שאינם מצריכים כתובת IP קבועה.
כל המצלמות אבטחה בבית חייבות להתחבר למערכת ההקלטה הדיגיטאלית באופן קווי. כיום ישנם כבלים מיוחדים עבור מצלמות אבטחה, כאשר החיווט כבר כולל זוג גידים עבור המתח של המצלמה, לכן לכל מצלמה יש רק כבל אחד, המשלב זוג גידים מתח, וכבל וידאו. רובן המוחלט של המצלמות אבטחה עובדות על מתח 12VDC, אלא אם נאמר אחרת. ישנן מצלמות שעובדות על מתח 24V. כל חיווט של מצלמה צריך להגיע לנקודת ריכוז בו נמצא ה-DVR ולהתחבר ישירות ל-DVR. בנקודת הריכוז, יש להפריד בין כבל הוידאו לבין גידי המתח. המתח מתחבר לספק הכוח עבור מצלמות אבטחה, אשר לרוב יהיה ספק כוח מרכזי אחד עבור כל המצלמות, אלא אם כמות המצלמות הינה גדולה ואז יידרש ספק נוסף, או ספק גדול יותר. כבלי הוידאו מתחברים ישירות למכשיר ההקלטה באמצעות מחברי BNC מיוחדים.
מכשיר ההקלטה העצמאי הינו מכשיר ייעודי עבור מצלמות אבטחה. המכשיר כולל תוכנת ניהול בעברית. התוכנה מאפשרת לנו שליטה מלאה על מערכת המצלמות, כולל שליטה נפרדת עבור כל מצלמה ומצלמה, שינויי הגדרות עבו כל מצלמה בנפרד ועוד. כמובן שבכל כניסה מרחוק באמצעות האינטרנט לתוך המערכת תוביל אותכם ישירות לתוכנת הניהול, וממנה תוכלו לצפות בהקלטות, לבצע גיבויים של הקלטות על המחשב או לדיסק חיצוני ובעצם לשלוט באופן מלא על המערכת.
לייבסיטי - בניית אתרים