חיפוש באתר


  מערכות אזעקה
  מצלמות אבטחה
  מערכות הקלטה DVR
  אינטרקום
  קודנים
  מצלמות רשת
  גלאים
  מסכים
  רמקולים
  מתקני תלייה
  אביזרים משלימים
  קופונים
  מוצרים נבחרים
סקיור גרופ
 

POWER MAX PRO

מערכת אזעקה אלחוטית

מערכת אזעקה אלחוטית

מערכת אזעקה אלחוטית ויסוניק הכוללת גלאי מגנט אלחוטי, נפח אלחוטי, סוללת גיבוי, שלט כיס אלחוטי, חייגן טלפון מובנה, סירנה פנימית מובנית - אחריות למשך 24 חודשים

 

ROZCOM-101

אינטרקום טלוויזיה רוזקום

אינטרקום טלוויזיה רוזקום

מערכת אינטרקום טלוויזיה הכוללת פנל חיצוני להתקנה תחת/יל הטיח, משולב קודן ולחצן אינטרקום, מסך 7 אינץ' צבעוני ללא שפורפרת כולל תושבת להתקנה על הטיח

 

כיצד להתקין מערכת אזעקה - פרק ב


כיצד להתקין מערכת אזעקה באופן עצמאי

חלק ב'

כל מערכת אבטחה ומיגון כזו או אחרת כוללת בתוכה חוברת הדרכה והוראות התקנה ומשתמש.
המערכת אזעקה האלחוטית מבית ויסוניק מגיע עם הוראות התקנה מפורטות בעברית (או בכל שפה שנבחר מתוך מגוון השפות שהמערכת מיוצרת בהם). הוראות אלו נותנות בידינו את הכלים המדויקים על מנת להתקין את המערכת באופן עצמאי אופן התקנת מערכת אזעקה קודם לכן, לפני התקנת מערכת אזעקה, תמיד יש את שלב בחירת המערכת.

בטרם נתחיל את התקנת המערכת, רצוי ומומלץ לקרוא את חוברת ההוראות המצורפת בקריאה מלאה. קריאה של החוברת תסייע רבות בהמשך תהליך ההתקנה ותיתן לנו את ההבנה הנכונה. תהליך התקנת מערכת אזעקה ויסוניק (אלחוטית) מתפרש למספר שלבים:
שלב ראשון: לימוד משדרים - משדרים הם כל האביזרים המורכבים בבית, לצורך העניין הם אלו הגלאים, לוחות המקשים, שלטים, סירנות וכדומה. השלב הראשון אומר שעלינו ללמד את המערכת שקיימים לנו בבית משדרים. עלינו לפרוש את כל הגלאים על השולחן כאשר כל אביזר/גלאי או כל משדר אחר נמצא בקופסא המקורית איתה הוא מגיע, כאשר נכנסים למצב לימוד בהגדרות המערכת, אנו מוציאים כל גלאי בתורו ועל פי המיקום במערכות אותו אנו רוצים, פותחים אותו, מכניסים סוללה ומשדרים למערכת במצב שבור רשום לנו במערכת "נא לשדר עכשיו". פרט חשוב, לאחר שסיימנו לשדר עם גלאי מסוים ולימדנו את המערכת שהוא ישנו, סוגרים אותו כמו שצריך, ומחזירים אותו לקופסא המקורית שלו. הסיבה לכך הינה שברגע שהוא נמצא מחוץ לקופסא, והסוללה נמצאת בתוך הגלאי, ואנו ננסה לשדר עם גלאי אחר, יכולה להיווצר לנו התנגשות בין שני הגלאים, במצב כזה, המערכת עלולה ללמוד את הגלאי הראשון שוב פעם ואת הגלאי שאנו באמת מנסים ללמד, היא לא תכיר בו והוא לא יתפקד במצב אמת. את שלב הלימוד אנו עושים עבור כל הגלאים והאביזרים שאנו מרכיבים למערכת. השלב השני הינו שלב ההתקנה הפיזית. עכשיו זה הזמן הטוב להתקין את כל הגלאים במקומם על פי התכנון הראשוני שלנו. רצוי להתקין את הגלאים על פי המלצת היצרן. במקרה של גלאים פנימיים, אין להתקין אותם בחוץ (גם "בין התריס לחלון" נחשב לשטח חיצוני. המקרה כזה עלול הגלאי ליצור אזעקות שווא, להיהרס ואף להחליד מלחות ורטיבות ואז האחריות פגה).
הגלאים השכיחים ביותר הינם גלאי תנועה מסוג גלאי נפח וגלאי וילון והגלאי השלישי הינו גלאי מגנט.
אופן התקנת הגלאים:

נפח: גלאי נפח כשמו כן הוא מכסה את נפח חלל החדר. גובה ההתקנה המומלץ על פי היצרן הינו 2.20 מטרים וזווית הכיסוי שלו הינה 90 מעלות. את הגלאי מתקינים כאשר העדשה מופנית כלפי מטה. גלאי נפח מסוג NEXT של ויסוניק מגיע גם בדגם המתעלם מבעלי חיים עד למשקל של 36 קילוגרמים.

וילון: גלאי וילון עושה את אותו אפשט שעושה וילון מבד שתולים על החלון לדקורציה. הוילון מכסה את שטח החלון במקביל לחלון ומאפשר לנו להסתובב חופשי בחלל החדק מבלי להפעיל את הגלאי והאזעקה. גלאי מסוג זה מומלץ למקרים בהם ישנם בני משפחה ישנים בחדר במהלך הלילה ונרצה להגן על החלון בחדר. הגלאי מכסה טווח אורך של בין 2 מטרים ל-6 מטרים ובגובה של עד 2.30 מטרים.יש להתקין את הגלאי בפינה העליונה של החלון ובמרחק של לא פחות מעשרה ס"מ ממנו.

מגנט: גלאי מסוג מגנט מיועד לדלותות כניסה/יציאה מהבית. לא כל כך מומלץ להתקין מגנט על חלונות מאחר ותמיד ישנה האופציה שהגנב ישבור את החלון ואז הגלאי לא רלוונטי ובמקרים בהם ישנו חלון דו כנפי נגרר כנף על כנף, אנו חייבים להתקין כבר שני גלאי מגנט על כל חלון.

התקנת הרכזת האלחוטית: בסיום התקנת כל הגלאים וההתקנים של המערכת, ניגש להתקין את הרכזת. את הרכזת מומלץ להתקין במקום מסתור עד כמה שאפשר וזאת על מנת למנוע להפורץ למצוא אותה ולגרום לה נזק המחייב החלפתה. מומלץ ורצוי להתקין את לוח הבקרה בקרבת שקע חשמל 230V ושקע טלפון. לוח הבקרה מתחבר לקו הטלפון הביתי ומאפשר דיווח בזמן אירוע.

בסיום שלב ההתקנה הפיזית של כל המערכת, מגיע שלב התכנות. שלב זה הוא קל מאוד בהנחה שאנו מבינים מה אנו רוצים לתכנת. המערכת עצמה מגיעה עם חוברת הוראות התקנה ומשתמש בעברית וכל שלב התכנות מפורט לפרטי פרטים בחוברות אלו. התכנות צריך להתבצע כך שתוכל/י להגדיר את כל הגלאים בצורה כזאת שיהיה אפשר לחיות בבית מבלי להגרום לאזעקות שווא כל הזמן. המשמעות היא שצריך להגדיר גלאים כאלו שיתפקדו בהפעלה מלאה של המערכת וכאלו שלא יתפקדו בהפעלה חלקית של המערכת. אפשרויות ההפעלות השונות רשומות בחוברת המשתמש, כדאי לקרוא.
תכונות גלאים:
שלוש תכונות לכל גלאי: גלאי תנועה מבוסס במערכת כל שלוש תכונות/פרמטרים לתכנות- סוג האזור, פה אנו מגדירים את אופי הגלאי, מה הייחודיות שלו, עובד בלילה או לא, גלאי אש, הצפה וכו' וזאת על מנת שהרכזת תדע כיצד להתייחס אליו. שלושת סוגי האזורים הנפוצים לגלאי תנועה הם: 'היקפי' (יעבוד ויופעל בכל הפעלה ודריכה של המערכת). 'פנימי'( יעבוד ויופעל אך ורק בהפעלה מלאה, בלילה, הגלאי לא יעבוד). 'היקפי עוקב' יעבוד ויופעל בכל הפעלה של המערכת, אך כאשר תופעל השהיית הכניסה במערכת, ידע לעקוב אחר ההשהייה וייכנס למצב השהייה בעצמו) מלבד הגדרת הגלאים ישנם עוד מספר פרמטרים לתכנות כגון הגדרות כלליות במערכת ( סירנות,תקלות ), הגדרות חייגן ( תכנות מספרי טלפון שהמערכת תדווח אליהם, אופי ההתקשרות הטלפונית עם המערכת מרחוק וכו').

בסיום שלב התכנות ובעצם כל שלב ההתקנה, כדאי לבצע בדיקה שלוח הבקרה מתקשם עם הגלאים והמערכת מדווחת. הדרך היעילה ביותר לבדוק זאת היא להתהלך בבית ולגרום לכל הגלאים לגילוי תנועה ותוך כדי להתסכל ברכזת על אותו גילוי ספציפי בו עברנו.
לייבסיטי - בניית אתרים