מערכת הקלטה דיגיטאלית עצמאית

מערכות הקלטה

DVR

מערכת הקלטה DVR StandAlone הינה מכשיר הקלטה ייעודי עבור מערכת מצלמות אבטחה במעגל סגור. המערכת מאפשרת לנו בעלי היוזר והסיסמא, להקליט עשרים וארבע שעות ברציפות, לצפות בכל עת ומכל מקום בזמן אמת וללא כל תלות בגורמים אחרים.
מערכת הקלטה הינה עצמאית לחלוטין ואינה מחייבת חיבור למחשב, או מסך מחשב (מוניטור) על מנת לצפות או להקליט. המערכת תמיד מקליטה ועל פי ההגדרות שהגדרנו לה.יש אפשרות להגדיר שהמערכת תקליט על פי תנועה בלבד וכך נוכל לחסוך באחסון על הדיסק הקשיח. היא אינה מחייבת חיבור לרשת האינטרנט ומסוגלת לתפקד באופן עצמאי. החיבור לרשת האינטרנט רצוי ואף כדאי וזאת על מנת לאפשר לנו לצפות באינטרנט מכל מקום ובכל עת. להבדיל אלפי הבדלות, בשונה ממכשיר וידאו, מערכת ההקלטה העצמאית מקליטה ישירות לתוך דיסק (כונן) קשיח מובנה, בדרך כלל בנפח של 500GB וכמעט תמיד ניתן להרחבה עד 1T, 2T ואף יותר לפי הצורך. נפח הכונן הקשיח משפיע באופן ישיר על זמן ההקלטה וטווח הזמנים שהיא מקליטה. בדרך כלל, 500GB מספיקים בין חודש לחודש וחצי הקלטה (כאשר ההגדרות מוגדרות לפי הקלטה על פי תנועה בלבד במערכת 4 ערוצים).

למערכת ה-DVR יש יתרון גדול על פי המחשב. ראשית, היא חוסכת בעלות מחשב ייעודי עבור מצלמות, שעליו יהיה מחייב המציאות להתקין כרטיס הקלטה למצלמות אבטחה, אשר ברובם היום אינם מאפשרים צפייה בסמארטפון. שנית, במקרים בהם קיים מחשב וההתלבטות היא בין אם לרכוש מכשיר הקלטה או כרטיס הקלטה, העדיפות היא למכשיר ההקלטה DVR מאחר וכל ההקלטות נשמרות על הכונן הקשיח שלו, להבדיל מכרטיס הקלטה, שההקלטות נשמרות על הכונן הקשיח של המחשב ומעמיסות עליו מאוד.
מערכת ההקלטה StandAlone הינה מתבססת על תוכנת ניהול בעברית מלאה המאפשרת לנו לנהל ולהגדיר הגדרות שונות לכל המצלמות ולכל מצלמה בנפרד. זאת ועוד, המערכת מאפשרת לנו להקליט הקלטה רציפה, או הקלטה הפועלת על פי זיהוי תנועה בלבד (תנועה מול המצלמה) ואף מאפשרת לנו לבצע הקלטה מתוזמנת על פי זמנים קבועים שאנו נקבע מראש במערכת.

מערכות הקלטה עצמאיות יש המון, אז כיצד נדע לבחור את המערכת המתאימה לנו?
קודם כל, ישנם מספר קריטריונים שיש לבחון במערכת הקלטה, על מנת לבדוק שהיא מתאימה לצרכים שלנו. ראשית, גודל המכשיר- גודלו של מכשיר ההקלטה צריך להתאים לכמות המצלמות שברצוננו להתקין. הקטן ביותר הינו עבור ארבע מצלמות, וכיום ישנם מכשירים המתאימים לכמות של 32 מצלמות אבטחה במעגל סגור. שנית, קצב הצפייה של המכשיר, או שמילים אחרות, כמות הפריים לשנייה (fps)- על מנת לצפות במצלמות בקצב אמיתי ומהיר, כפי שעין רואה, כל מצלמה צריכה לקבל כ-25 פריים לשנייה (fps), לכן, קצב הצפייה של המכשיר צריך להתאים לכמות המצלמות שניתן לחבר אליו, לדוגמא, מכשיר הקלטה למצלמות אבטחה בגודל של 8 מצלמות אבטחה, צריך להיות לא פחות מ-200 פריים לשנייה בצפייה ובהקלטה. קריטריון שלישי לבחינה הינו האפשרות לצפייה במכשירי הסמארטפון והדור ה-3 של הפלאפונים. ישנם מכשירי הקלטה התומכים בצפייה הסמארטפון וישנם כאלו שאינם תומכים בזאת, ולכן עלינו לבדוק היטב לפני רכישה של מערכת הקלטה.
כיום, כמעט לכל מכשירי ההקלטה ישנן כניסות של אודיו המאפשרות לנו לחבר מיקרופונים להאזנות והקלטות אודיו.כאן המקום הראוי לציין כי הצבת מיקרופונים הם בניגוד לחוק ועבירה על החוק, אלא אם צוין שבמקום מותקנים מיקרופונים. כמו כן, כל ה-DVR מגיעים עם יציאת VGA לחיבור מסך מחשב, יציאת מוניטור, כניסת RG-11 לרשת אינטרנט ואף מגעים יבשים לקבלת התראות אחרות כגון אזעקות וגלאים. מערכת הקלטה עצמאית למצלמות אבטחה במעגל סגור מאפשרת ומספקת לנו תחושת ביטחון בעצם היותן קיימות בבית או בעסק שלנו. הן נותנות לנו את האפשרות לפקח גם כשאיננו שם ואף מהוות גורמי הרתעה מפני גנבים.
לייבסיטי - בניית אתרים