בחירת מתקין מערכות אזעקה

בהתקנת מערכת אזעקה, מעבר למיפוי הצרכים ובחירת המערכת הרצויה והמתאימה, לבחירת המתקין יש משקל לא קטן בהצלחתה ותפקודה התקין של מערכת האזעקה, אשר תלויה רבות על איכות ההתקנה והתאמת ההתקנה לתנאי השטח.

אחרי שהחלטת למגן את הבית ולאבזר אותו במערכת אזעקה איכותית וסיימת את כל תהליך הבחירה וההתאמה של המערכת לבית, עשית סקר שוק ובחנת את כל האופציות המתאימות לך, השלב האחרון לפני התקנת המערכת הוא בחירת המתקין.

ישנם אנשים אשר יעדיפו לבחור בהתקנה עצמית של מערכת אזעקה, אך אלו הם בעלי ידע טכני וכאלו שלוקחים בחשבון שאם תיווצר להם תקלה או בעיה, או התקנה לא נכונה, ייאלצו להביא בעל מקצוע. ויש את אלו שיעדיפו להביא מתקין מוסמך על מנת להתקין ולזאת יש הרבה יתרונות.

בחירתו של בעל מקצוע, באופן כללי, היא חשובה מאחר וזה אולי יקבע את איכות השירות אותו תקבל, אך בתחום מערכות המיגון, בחירת המתקין היא חשובה מאוד.

תפקוד המערכת ותקינותה היא תוצאה ישירה של עבודת המתקין. ככל שההתקנה תהיה טובה יותר, מקצועית יותר ואיכותית יותר, כך תפקוד המערכת יהיה תקין ולאורך זמן.

מעבר לכך, גם האחריות כלפי ביצוע ההתקנה יינתן על ידי המתקין לאורך כל תקופת האחריות שנחתם בעת ביצוע ההזמנה.

פרמטרים לבחירת מתקין מערכות אזעקה

ישנם כמה פרמטרים לבחינה לפני בחירת מתקין מערכות אזעקה.

הפרמטר הראשון שבהם הוא הסמכה. עליך לוודא שהמתקין הוא מוסמך ויש לו את הידע המקצועי לביצוע ההתקנה. כבר בעת השיחה אתו ניתן להתרשם על מידת מקצועיותו.

הפרמטר השני הוא כמובן עלות ההתקנה. כל מתקין גובה עלות התקנה בהתאם לאופן שבו הוא מעריך את עצמו. כמובן שיש לזכור שלא תמיד היקר הוא איכותי והזול מדי לפעמים נשמע לא טוב.

הפרמטר השלישי הוא תקופת האחריות. את תקופת האחריות רצוי לסגור לפני ביצוע ההתקנה. יש לוודא מה כוללת האחריות ומהי עלות קריאת שירות לאחר תקופת האחריות.

לאחר סיום ביצוע ההתקנה, עליך לקבל הדרכה מפורטת על אופן תפעול המערכת. לאופן שבה תדע לתפעל את המערכת יש השפעה ישירה על תפקודה ועל כמות אזעקות השווא שהיא תיתן. עליך לקבל מהמתקין עבודה נקיה ומסודרת, עם הסבר מפורט על כל שלבי ההתקנה. בנוסף וחשוב מאוד, לכל מערכת אזעקה יש קוד מתקין אתו ניתן להגדיר ולערוך שינויים ברמת המתקין. לרוב, כל מתקיני המערכות משנים את קוד המתקין ברירת המחדל לקוד משלהם. הקוד הוא שלך ! עליך לבקש ולדרוש את הקוד.

עגלת קניות
Scroll to Top