חיפוש באתר


  מערכות אזעקה
  מצלמות אבטחה
  מערכות הקלטה DVR
  אינטרקום
  קודנים
  מצלמות רשת
  גלאים
  מסכים
  רמקולים
  מתקני תלייה
  אביזרים משלימים
  קופונים
  מוצרים נבחרים
סקיור גרופ
 

POWER MAX PRO

מערכת אזעקה אלחוטית

מערכת אזעקה אלחוטית

מערכת אזעקה אלחוטית ויסוניק הכוללת גלאי מגנט אלחוטי, נפח אלחוטי, סוללת גיבוי, שלט כיס אלחוטי, חייגן טלפון מובנה, סירנה פנימית מובנית - אחריות למשך 24 חודשים

 

ROZCOM-101

אינטרקום טלוויזיה רוזקום

אינטרקום טלוויזיה רוזקום

מערכת אינטרקום טלוויזיה הכוללת פנל חיצוני להתקנה תחת/יל הטיח, משולב קודן ולחצן אינטרקום, מסך 7 אינץ' צבעוני ללא שפורפרת כולל תושבת להתקנה על הטיח

 

פתרון תקלות במערכות אזעקה


פתרון תקלות במערכות אזעקה

קוויות ואלחוטיות

מערכות מיגון והתראה מהוות קו הגנה ראשי, היקפי ופנימי מפני ניסיונות חדירה לבית שלנו. מלבד גניבה של רכוש, התקנת מערכת מיגון ואזעקה בבית והיא למניעת טראומה של המפגש הפרונטאלי שלנו ושל בני משפחתנו מול הגנב. רק המחשבה של המפגש שלנו פנים מול פנים עם הגנב, גורמת לנו לדרוש מערכת אזעקה שתיתן לנו תפוקה ואמינות בלתי מתפשרת.

לא פעם ולא פעמיים אנו נתקלים בתקלות אפשריות שהמערכת מדווחת לנו עליהם. אין כל פסול ושום תקלה לא מעידה על כך שהמערכת אינה טובה, אך חשוב מאוד לדעת לתפעל את המערכת ולדעת לפתור את התקלות במהירות וביעילות על מנת שזו תמשיך לעבוד ולתפקד בצורה אמינה וטובה.
לרוב, תקלות נובעות מתפעול לא נכון ומחוסר ידע בתפעול המערכת. במקרים של תקלות, ידע יכול להיות מצרך חשוב בפתרון התקלות, גם לטווח המידי וגם לטווח הרחוק.

דוגמאות לתקלות אפשריות במערכות אזעקה:
תקלת "אזור פתוח" במערכת מעידה על גלאי שכנראה נותן גילוי קבוע או שהגלאי עצמו פתוח. כאשר יש אזור פתוח במערכת, דבר זה מעיד על שלוש אופציות, או שמישהו נמצא בטווח הגילוי של הגלאי וכך הגלאי רואה אותו, או שהפלסטיקה של הגלאי פתוחה, או שפשוט הגלאי עצמו לא תקין ויש להחליפו. ישנם מקרים, בהם נראה שהאזור פתוח, והגלאי לא מאיר ולא מראה שהוא נדלק או שהוא פתוח באופן קבוע, במקרים כאלו, יש לפתוח את הגלאי ולראות האם ישנו חוט שהתנתק בתוך הגלאי. במקרה כזה, יש פשוט לחבר את החוט מחדש ולסגור את הגלאי. אם התקלה לא נפתרת, יש להזמין טכנאי לביקור על מנת לפתור את הבעיה.
תקלת קו טלפון: כל מערכת אזעקה מגיעה עם חייגן פנימי המתחבר לקו הטלפון הביתי. החייגן תפקידו לדווח על אירועים המתרחשים באזעקה כגון פריצה, אש וכדומה. לעיתים, קורה שישנה תקלה בקו הטלפון כאשר המערכת מבצעת בדיקת קו והיא אינה מוצאת אותו. הדבר הראשון שעלינו לבצע באשר ישנה תקלת קו טלפון הוא לבדוק האם אכן יש קו טלפון בבית. יכול להיות שהתקלה נובעת מכך שהקו הביתי התנתק מסיבה כל שהיא והמערכת מזהה זאת. במידה ויש קו טלפון בבית, יש לבדוק בתוך המערכת, בחיבור של קו הטלפון האם מגיע מתח (50 וולט) למערכת. במידה ולא, המשמעות היא שכנראה הכבל המחבר את קו הטלפון מנותק איפשהו ויש לחברו מחדש. במקרה ויש מתח על קו הטלפון, יש לבדוק האם ההגדרות חייגן המערכת השתנו ויש לתכנת מחדש. אם אין זו הבעיה, יש לנתק מתחים מהמערכת (חשמל וסוללה), לחבר מחדש ולהמתין מספר דקות. במקרה ועדיין אין קו טלפון, כנראה שהחייגן התקלקל ויש לקרות לטכנאי לביקור.
הגלאי "מת": לעיתים אנו עוברים מול הגלאי והוא אינו נדלק. ראשית, עלינו לבדוק אם הגלאי מקבל מתח, אם לא, יש לבדוק את החיווט ולראות אם הוא תקין. במידה והחיווט תקין, יש לבדוק שהמערכת מוציאה מתח לגלאי (בדיקה החיבורים ברכזת), במידה וכן, ישנה האפשרות שהגלאי אינו תקין ויש להחליפו.

כאשר אנו מדברים על מערכת אזעקה אלחוטית הדברים הם קצת שונים. ההתנהגות הטבעית של הגלאים האלחוטיים היא כזו שהגלאי "נרדם" לעיתים. מתי זה קורה? כאשר אנו נכנסים לחדר והגלאי נדלק ומגלה תנועה, הוא משדר למערכת על גילוי. מאותו רגע הוא "נרדם" ולא יגלה תנועה שוב על שהחדר לא יתפנה לפחות לשלוש דקות מלאות. ברגע שהחלל יהיה ריק למעלה משלוש דקות, הגלאי יתעורר ויזהה תנועה בפעם הבאה שמישהו ייכנס לחלל.
תקלת מתח רשת: תקלת מתח רשת מעידה על חוסר אספקת חשמל למערכת. ראשית יש לבדוק אם יש חשמל בבית והאם יש חשמל המגיע לרכזת. במידה ולא, זו כבר תקלה אחרת שיש לטפל בה. במידה וכן, יש לבדוק את החיבורים של החשמל ברכזת, אם הם תקינים, אז כנראה שהמערכת לא תקינה ויש להזמין טכנאי מוסמך תקלת טמפר פתוח טמפר זהו קפיץ קטן הנמצא בכל גלאי וגלאי, ברכזת ובעצם בכל אביזר המחובר למערכת. ברגע שהוא משוחרר, המערכת לא נותנת את האפשרות לדרוך אותה ומדווחת על תקלת טמפר פתוח. במערכות אזעקה אלחוטיות, תקלת טמפר מתקבלת באופן אוטומטי על ידי הגלאי, אך במערכות קוויות, עלינו לחווט את חיבורי ה-TEMP בגלאי על מנת לקבל תקלת טמפר. בדרך כלל מחווטים את הטמפר כאזור נפרד במערכת כך שכל גלאי מקבל 2 אזורים, אזור אחד ל-ALARM ואזור שני ל-TEMP. על מנת לפתור את תקלת הטמפר הפתוח, עלינו לגשת לגלאי ולבדוק אותו. האפשרות הראשונה היא שהמכסה העליון של הגלאי לא סגור כראוי והטמפר לא נלחץ כמו שצריך, אפשרות שניה (במערכת קווית), שהחיווט התנתק בגלאי או ברכזת ויש לבדוק שהחיווט מחובר כמו שצריך.
במערכות אזעקה אלחוטיות ישנה תקלת טמפר בלוח הבקרה. המשמעות היא שלוח הבקרה לא מותקן כראוי או לא מותקן כלל. בלוח הבקרה הראשי של המערכות האלחוטיות ישנו טמפר קדמי וטמפר אחורי הנסגר על ידי התושבת שעל הקיר, ויש לבדוק שהרכזת יושבת כראוי על התושבת. במערכות אזעקה קוויות הטמפר הוא על קופסת הזיווד של המערכת ויש לוודא שדלת הקופסה סגורה כראוי.
תקלת סוללה חלשה: לכל מערכת מיגון, באשר היא, ישנה סוללת גיבוי המאפשרת את פעולת המערכת גם במקרים של הפסקות חשמל. כל המערכות יודעות לדווח לנו מתי הסוללה חלשה מדי ויש להחליפה. במערכות אזעקה קוויות, הסוללה נמצאת בתוך הרכזת, ובמערכות אלחוטיות, הסוללה גם נמצאת בתוך הרכזת, רק שהמערכות אלו בכל גלאי וגלאי ישנה גם סוללה. המערכת האלחוטית יודעת לדווח לנו לכל גלאי ספציפי מתי הסוללה שלו עומדת להיגמר ועלינו להחליף סוללה. משדר לא פעיל: תקלה אופיינית למערכות אזעקה אלחוטיות. המשמעות היא שהגלאי לא משדר ולא עובד. לתקלה כזו ישנן מספר סיבות אפשריות, האחת היא שהסוללה נגמרה לחלוטין והגלאי לא פועל ולכן לא יכול לשדר, המערכת מנסה לאתר אותו ולא מצליחה. האפשרות הנוספת היא שהגלאי יצא מטווח הקליטה של המערכת ולכן המערכת מדווחת על תקלה של משדר לא פעיל. אפשרות אחרונה לסיבה לתקלה זו היא שהגלאי באמת ובתמים פשוט לא תקין ויש להחליפו.

תקלות במערכות אזעקה, קוויות ואלחוטיות כאחד, האפשרות שהן יקרו מפעם לפעם בהחלט סבירות. החשוב הוא לדעת כיצד לתפעל את המערכת ולאתר את התקלה על מנת לאפשר למערכת המשך פעולה רציף ותקין. רוב התקלות ניתנות לפתרון מיידי וחלקן דורשות טיפול של מתקין מוסמך.
לייבסיטי - בניית אתרים