מערכות אינטרקום למגזר הפרטי והעסקי

המדריך לרכישת אינטרקום ובקרות כניסה

ספטמבר 2013

הרגשת ביטחון היא הצורך הבסיס של כל אחד מאתנו, והיא צורך בסיס לכל בית פרטי ובית עסק בארץ ובעולם בכלל. על מנת שנוכל לקבל את הרגשת הביטחון הזו, אין ספק שנצטרך להשקיע לא מעט במחשבה ותכנון בסביבה הקרובה ובמעגל העוטף אותנו. ​אחת מההשקעות שעלינו להשקיע בהם היא התקנת מערכות אבטחה ומיגון לבית ולעסק.

מערכת אזעקה, מצלמות אבטחה ואף מערכת אינטרקום ובקרת כניסה הן שלושת המערכות העיקריות הנותנות לנו את הרגשת הביטחון האישי והסביבתי ומספקות לנו שליטה ובקרה על המתרחש מסביבנו. בקרות כניסה ואינטרקום הן מערכות חשובות מאוד גם עבור הביטחון שלנו, שהחצר, הגינה והכניסה לבית נעולים על ידי מנעול חשמלי וגם עבור הנוחות הבלתי מתפשרת בקיום מערכות אינטרקום בבית או בעסק.

סוגי מערכות האינטרקום הקיימים היום בשוק הישראלי הן בעלות יכולת בלתי מתפשרת במענה על צורכי ביטחון, ולכן, על מנת לא ללכת לאיבוד, עלינו לבחון את הצורך הבסיסי שלנו ולשאול את עצמנו מה אנו מצפים ממערכת האינטרקום ועל איזה צורך אנו רוצים שהיא תענה.

ישנו מגוון רחב של מערכות אינטרקום ובקרות כניסה, החל ממערכות פשוטות הכוללות פנל חיצוני מפלסטיק עם לחצן בודד ויחידה פנימית לפתיחה ודיבור מול הפנל ועד למערכות אינטרקום טלוויזיה משולבות מקודד ומצלמה צבעונית לראיית לילה עם מסך 7 אינץ' צבעוני ללא שפורפרת שטוח בעל לחצני מגע לפתיחה ודיבור. המגוון הרחב של המערכות כולל בין היתר פנלים חיצוניים מתכתיים, מוגני מים, אנטי ונדליים נגד ונדליזם, פנלים משולבים מצלמה, משולבים קורא כרטיסי קרבה (תגים) ועוד מגוון רחב. רוב המערכות בעלות יכולת התחברות למערכת הטלפון הביתית באמצעות מתאם טלפון.

לכל אחד מאתנו יש את המערכת המתאימה לצרכים שלו, לתקציב שלו אשר תענה על דרישותיו בצורה הטוב המתאימה ביותר עבורו. קיימות גם מערכות המתחברות למרכזיות טלפון לבית ולמשרד המאפשרות מענה לצלצול האינטרקום מכל שלוחת טלפון במשרד. כיום, אפשר לומר שישנן מאוד סוגים של מערכות אינטרקום כאלו ואחרות, של יצרן כזה או אחד. חלק קטן של המערכות הן מתוצרת חוץ וחלקן הגדול הינם תוצרת כחול לבן. החברות הבולטות שיותר הן חברת פאל ווינטק, המפצחת את מוצריה ומייצרת את רובן בסין, חברת תדאור ורוזקום, שהן שתיהן חברות ישראליות. שלושת החברות הללו נחשבות לחברות המובילות ובעלות איכות המוצרים הטובות בשוק.

לייבסיטי - בניית אתרים