מערכות אינטרקום ובקרות כניסה

אינטרקום ובקרות כניסה

להתקנה מקצועית ואמינה

כיום ישנם מספר עצום של מערכות אינטרקום שונות, המתאימות כל אחת ואחת לסוג צורך שונה ומתחברות למערכות קיימות אחרות כגון מרכזיות, מתאמים וכדומה. מערכות אלו יכולות להיות דומות אחת לשניה, אך החשוב הוא המעגל הפנימי המגדיר עבור מה תתאים המערכת.
התפקיד החשוב ביותר של מערכת בקרת הכניסה הוא לתת לנו את האפשרות לשלוט על שער / דלת הכניסה לבית, ולדעת תמיד מי מגיע לבקר אותנו עוד לפני הכניסה שלו לחצר הבית. על מנת להבין איזו מערכת אנו צריכים, עלינו ראשית להכיר את סוגי המערכות הקיימות היום.
היחידה החיצונית: הפנל החיצוני הוא המאפשר לאורח לומר לכם שהוא הגיע. זה מצלצל על פעמון האינטרקום ואתם עונים מתוך הבית, מזהים אותו ומאפשרים לו להיכנס על ידי פתיחת המנעול החשמלי. הפנל החיצוני יכול להיות בכמה וריאציות. אפשרי שיהיה רק לחצן אינטרקום או שיהיה משולב מקודד לפתיחת המנעול החשמלי על ידי הקשת קוד משתמש. אפשרי שיהיה פנל אינטרקום משולב מצלמה מובנית שתאפשר לכם לראות מי מגיע באמצעות מסך פנימי בתוך הבית, דרכו אפשר גם לדבר ולפתוח את השער. בכל הפנלים החיצוניים אפשר לשלב גם לחצן עקיפה, המאפשר לנו ללחוץ עליו ולפתוח את השער ללא צלצול. לרוב הלחצן העקיפה יהיה מותקן לצד הפנימי של השער והוא יאפשר לנו לפתוח את השער ביציאה מהבית (למקרים בהם ישנה ידית קבועה בצד הפנימי של השער).
ברוב המקרים, הפנלים החיצוניים יהיה ממתכת / אלומיניום / נירוסטה המאפשרים הגנה גם מפני חדירת מים וגם מפני ונדליזם (אנטי ונדל). ישנם גם פנלים מפלסטיק קשיח חיצוניים, אך הם אינם אנטי ונדליים.
שפורפרת אינטרקום / מתאם טלפון / מסך אינטרקום היחידה הפנימית בתוך הבית, ממנה אנו שולטים על השער, היא בעצם הקשר היחידי שלנו לפנל החיצוני והיא מאפשרת לנו לדבר עם מי שמגיע. יחידה זו יכולה להיות בכמה צורות שונות, בהתאם לסוג המערכת שבחרנו. רוב הפנלים מתחברים לשפורפרת אינטרקום פשוטה, כזו המאפשרת לנו להרים אפרכסת ולפתוח בלחיצת כפתור לפתיחה באמצעות לחצן ייעודי לכך. היתרון הגדול של השפורפרת היא העלות הנמוכה יחסית, אך החיסרון הינו שבכל פעם שאורח יצלצל בפנל החיצוני, נהיה חייבים להגיע לשפורפרת, הכין שהיא מותקנת בבית על מנת לדבר ולפתוח. במקביל, רוב הפנלים יכולים גם להתחבר למתאם טלפון ביתי. מתאם זה תפקידו להעביר את צלצול האינטרקום לכל שלוחות הטלפון בבית, לדבר ואף לפתוח את השער ממכשיר הטלפון הביתי. כאשר רכשנו פנל של יצרן מסוים, המתאם טלפון חייב להיות של אותו יצרן. האופציה השלישית היא מסך אינטרקום. כאשר אנו מתקינים אינטרקום וידאו, בתוך הבית יהיה לנו מסך, לרוב 7", אלא אם הזמנתם מסך קטן יותר או גדול יותר. המסך הינו מסך שטוח בהתקנה צמודה לקיר, ממנו אפשר לדבר ולפתוח את השער ללא שפורפרת, אלא בלחיצה כפתור (כיום רוב המסכים הם עם לחצני טאצ'). אפשר גם ליזום שיחה ישירות מול הפנל החיצוני מבלי שיצלצלו בו. מתאם טלפון.
כל מערכות האינטרקום כיום מסוגלות להתחבר לקו הטלפון הביתי. החיבור נעשה באמצעות מתאם טלפון המתחבר ישירות לקו הטלפון הראשי של הבית. מתאם זה הופך לנו את החיים קלים יותר מאחר והוא הופך כל שלוחת טלפון בבית למעיים שפורפרת ממנה ניתן לדבר ולפתוח את השער החיצוני. בדרך כלל המתאם מומלץ מאוד להתקנה מאחר והוא מקל עלינו את המענה לצלצול האינטרקום.
כמובן שמעבר לסוגים שמתוארים כאן, ישנם עוד סוגי מערכות בעלות יכולת התחברות למערכת אחרות כגון אינטרקום למרכזיות טלפון השונות הקיימות בשוק, אינטרקום שלוחה ועוד סוגים רבים.
לאחר שסקרנו את עיקר המערכת שיש, חשוב מאוד לדעת מה הצרכים שלכם, מהו התקציב אותו אתם מקצים עבור המערכת והכי חשוב, מי יתקין את המערכת. התקנת מערכת אינטרקום היא מאוד חשובה. התקנה טובה ונכונה תמנע תקלות אפשריות בעתיד ותגרום למערכת לעבוד בצורה טובה ואמינה.
לייבסיטי - בניית אתרים